چرا باید عاشق ویندوز 10 شد؟

2638409_314

معرفی ویندوز  باعث  رنجش تعداد زیادی از کاربران شد. اما ردموندی ها با گرفتن تجربه ای بزرگ قصد دارند با ویندوز 10 مشکلات را رفع کنند. اخیرا کنفرانس اعلام گزارش مالی مایکروسافت برگزار شد. «ساتیا نادلا» (S. Nadella) که سه‌ماهه قابل قبولی را پشت سر گذاشته در این مراسم به ویندوز تازه وارد مایکروسافت نیز گریزی زد و از تبدیل ویندوز 10 به دوست‌داشتنی‌ترین نسخه ویندوز خبر داد.

با وجود تمام ویژگی‌هایی که این ویندوز زیبا و پرقدرت در خود دارد، مایکروسافت یکی از جذاب‌ترین و مدرن‌ترین سرویس‌هایش را در این ویندوز گنجانده است: دستیار مجازی مایکروسافت یا «کرتانا» (Cortana).

کرتانا در ویندوز 10 حضوری بسیار جدی خواهد داشت و به کاربران در اجرای اعمال (مانند جستجو در اسناد و کار با تقویم) و کار با مرورگر جدید این شرکت با نام رمز «اسپارتان» کمک بسیاری خواهد کرد.

نادلا در مورد کرتانا در ویندوز 10 می‌گوید: “کرتانا احتمالا همان چیزی باشد که بهره وری شخصی را دگرگون خواهد کرد و حالا با ورود این سرویس به ویندوز (هم برای مرورگر و هم استارت منو) این افزایش بهره وری بیشتر دیده خواهد شد. فکر می‌کنم که با تجربه روز به روز کرتانا، مفهوم بهره وری شخصی مبتنی بر نرم افزار به شکل کامل دگرگون خواهد شد.”

مایکروسافت قصد ندارد کرتانا را در پلتفرم ویندوز محصور کند و اخبار از تولید نسخه‌های iOS و اندروید آن نیز حکایت می‌کند. بنابراین شاید عشاق کرتانا دیگر نیازی به خرید الزامی یک ویندوز فون نخواهند داشت.

این هفته مایکروسافت کنفرانس «بیلد» (Build) خود را برگزار می‌کند و انتظار می‌رود که اخبار ریز و درشت بیشتری از کرتانا و ویندوز 10 در آن بشنویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *