اگر مدرس دانشگاه یا دانشجو هستید حتما بخوانید

اگر مدرس دانشگاه یا دانشجو هستید حتما بخوانید

 

مطالعه ی این مطلب برای همه کاربرد دارد ولی برای کسانی که مدرس دانشگاه و یا دانشجو هستند بسیار لازم است که پیشنهاد می کنیم این متن را حتما مطالعه کنید.

حتما شنیده اید که می گویند همه جا خوب و بد دارد، آیا به این فکر کرده اید که چه کسانی خوب و چه کسانی بد محسوب می شوند؟ آیا ما خوب هستیم؟ یا جز افرادی هستیم که آن ها را بد خطاب می کنند؟

در محیطی مانند دانشگاه، برخی از اساتید هستند سخت گیرند. سخت گیرها نیز اعتقاداتی متفاوت دارند. برخی از این استاید به خاطر بالا بردن سطح علمی دانشجویان سخت گیری می کنند، برخی به خاطر اینکه خودشان در دوران دانشجویی سختی کشیده اند و اساتید سخت گیر داشته اند، الان نیز همان رویه را پیش رو می گیرند. طرز فکرهای دیگری نیز برای سخت گیری وجود دارد ولی ما به اصل مسئه می پردازیم.

چرا باید دانشجو را اذیت کرد؟ چرا دانشجو باید مدام در فشار و استرس قرار بگیرد؟ شما از این کار لذت می برید ؟ آیا با سخت گیری های بی فایده شما، دانشجویان و فارق التحصیلان با بار علمی بالا تحویل جامعه داده ای؟ خیر. با سخت گیری، دانشجو فقط خود را برای روز امتحان آماده می کند و چند روز بعد از امتحان، بیشتر آموخته های شما را فراموش کرده اند.

اگر شما دلسوزید، باید دانشجو را جذب کنید نه اینکه از قدرت خود استفاده کنید و خودتان را یک غول ترسناک جلوه دهید. زندگی فقط داخل دانشگاه نیست، دانشجویان مشکلات زیادی دارند که استرس هایی که شما وارد می کنید آن ها را نا امید می کند.

رضایت دانشجویان از شما، بسیار زیباتر از تنفر آن ها از شماست…

به امید اینکه برای هر کاری دلیل قانع کننده و عاقلانه ای داشته باشیم. موفق باشید

2 دیدگاه در “اگر مدرس دانشگاه یا دانشجو هستید حتما بخوانید”

  1. سلام
    با سپاس از مطلب ارائه شده.
    زحمت بکشید کلمة «فارغ التحصیلان » را که در پاراگراف چهارم از نظر نگارشی اشتباه نوشته اید اصلاح بفرمایید.
    با احترام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *