در اسپارتان باگ امنیتی پیدا کنید و 15000 دلار جایزه بگیرید

Microsoft Spartan
Microsoft Spartan

 

بدون شک مایکروسافت با ارائه نسخه پیش نمایش ویندوز 10 دل بسیاری از کاربران خانگی و تجاری را ربود. ویندوز 10 دارای طراحی جدید و امکانات بیشتری است که با سلایق کاربران هماهنگ شده است. در این بین مرورگر قدیمی مایکروسافت یعنی IE نیز کنار گذاشته شده است و مایکروسافت پروژه ای به نام اسپارتان را کلید زده است.  اگر شما یک محقق امنیتی هستید، ممکن است بتوانید مقداری پول اضافی از مایکروسافت دریافت کنید، برای این کار شما باید یک مشکل امنیتی ناشناخته را در “پروژه ی اسپارتان”، مرورگر وب که در ویندوز ۱۰ در دسترس خواهد بود، شناسایی کنید.

از هم اکنون تا ۲۲ ژوئن، مایکروسافت در ازای شناسایی هر مشکل امنیتی ناشناخته در پروژه ی اسپارتان در نسخه ی پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ به شما تا ۱۵,۰۰۰ دلار هدیه می دهد. مایکروسافت به طور خاص به دنبال پیدا کردن مشکلات امنیتی در زمینه هایی مانند اجرای کد از راه دور، آسیب پذیری در حالت پیشرفته ی حفاظت شده، آسیب پذیری های مهم یا با شدت بالا و آسیب پذیری افشای اطلاعات ASLR است.

Untitled5

در حالی که میزان پرداخت رسمی برای هر مشکل امنیتی گزارش شده است و هر مشکل با توجه به کیفیت آن قیمت مربوط به خود را دارد، بالاترین پرداخت ۱۵,۰۰۰ دلار است، و بر اساس کیفیت و پیچیدگی مشکل امنیتی گزارش شده، مایکروسافت پول بیشتری به عنوان پاداش به شما می دهد.

اگر شما هم توانستید مشکل امنیتی در پروژه ی اسپارتان پیدا کنید، از طریق ایمیل secure(at)microsoft(dot)com، گزارش کامل آن را برای مایکروسافت ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *