معرفی نمونه‌ Clubsport آئودی TT با ۶۰۰ اسب بخار قدرت

audi-tt-clubsport-turbo-concept-2015-wrthersee-tour_100509997_mآئودی بلاخره با معرفی یک تی تی قدرتمند، این سری خودرو را از زیر سایه برادر بزرکترش یعنی RS بیرون کشید.

آئودی از نمونه‌ی قدرتمند آئودی تی تی با یک موتور قدرتمند رونمایی کرده است. براساس اطلاعات ارائه شده این خودرو از یک موتور ۲٫۵ لیتری ۵ سیلندر بهره می‌برد که به واسطه‌ی بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته در آن، قدرت ۶۰۰ اسب بخار را در گشتاور ۶۵۰ نیوتن‌متری در اختیار راننده قرار می‌دهد. یکی از جالب‌ترین نکات در مورد این خودرو، تولید بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت توسط یک موتور ۲٫۵ لیتری است. آئودی از فناوری‌‌های متعددی برای رسیدن به این میزان از قدرت استفاده کرده است. از جمله‌ی این فناوری‌ها می‌توان به استفاده از فناوری تزریق مستقیم سوخت در کنار بهره‌گیری از توربوشارژرهای بزرگ‌تر اشاره کرد. ضمنا آئودی برای کاهش زمان پاسخ‌گویی موتور به دستورات صادر شده، از یک موتور الکتریکی نیز استفاده کرده است.

در واقع می‌توان گفت که اصلی‌ترین فناوری مورد استفاده در این موتور، همین موتور الکتریکی است. آئودی برای اینکه موتور بتواند در دورموتور پایین، قدرت بالایی را در اختیار راننده قرار دهد، از موتور الکتریکی برای چرخاندن پره‌های توربوشارژر بهره گرفته است. همانطور که می‌دانید توربوشارژر برای ورود بیشتر اکسیژن به درون سیلندر مورد استفاده قرار می‌گیرد و دلیل آن بهتر سوختن مخلوط اکسیژن و سوخت و در نتیجه قدرت خروجی بیشتر در کنار مصرف سوخت پایین‌تر است. اما توربوشارژرهای معمول برای کار نیازمند گاز خروجی از سیلندر هستند، در حالی که در دورهای پایین موتور، گاز خروجی قدرت بالایی برای چرخاندن پره‌های توربوشارژر و در نتیجه مکش هوای زیاد ندارد، از این‌رو آئودی از موتور الکتریکی برای این منظور استفاده کرده تا در دورهای پایین، توروبوشارژر با استفاده این نیروی الکتریکی کار کند. این فناوری E-Turbo نام گرفته است. با این وجود هر زمانی که راننده پای خود را روی پدال گاز فشار دهد، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به شتاب بالایی خواهد رسید.با استفاده از این خودرو می‌توان در کمتر از ۳٫۶ ثانیه به سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسید. حداکثر سرعت نمونه‌ی معرفی شده ۳۰۸ کیلومتر در ساعت است. آئودی برای کنترل هر چه بیشتر خودرو، فناوری هر چهار چرخ متحرک خود را که کواترو نام دارد، با آئودی تی تی مورد نظر همراه کرده است. ضمنا یک گیرباکس ۶ سرعته‌ی دستی نیز وظیفه‌ی انتقال نیرو به چرخ‌ها را بر عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *