امارات قصد پا گذاشتن به مریخ را دارد

۵-۱۶-۲۰۱۵ ۳-۰۳-۰۶ AM

کشور های زیادی وجود ندارند که قصد یا در حال انجام این پروژه می باشند. آمریکا، روسیه و هند سه کشوری بودند که در حال تحقیق در این زمینه هستند و اکنون امارات نیز چنین هدفی در سر می پروراند.

این سفر که با کاوشگر Hope در سال ۲۰۲۰ انجام خواهد گرفت، چندین سال در مدار طول می‌کشد که شامل بررسی علمی جو مریخ، بررسی ابرها و تغییرات لایه‌های جوی خواهد بود.

علاوه بر بررسی علمی سیاره سرخ، سازمان فضایی امارات متحده عربی امیدوار است بتواند از این سفر فضایی برای آینده خود در صنعت هوا و فضا استفاده کند. صنعت فضایی جهان سالیانه ۳۰۰ میلیارد دلار درآمد دارد و در حالی که رقابت سنگینی میان سازمان‌های فضایی کشورهای مختلف و فضاپیمای ایلان ماسک شکل گرفته و اماراتی‌ها امیدوارند که بتوانند سهمی از این بازار داشته باشند.

بَهرام یا مریخ چهارمین سیاره در سامانه خورشیدی است که در مداری طولانی‌تر از زمین و با سرعتی کمتر از زمین حرکت می‌کند. هر یک باری که مریخ به بدور خورشید می‌چرخد معادل ۶۸۷ روز (روز زمین) به درازا می‌کشد و شب و روز کمی طولانی‌تر از کره زمین است. بزرگی مریخ نزدیک به یک دوم زمین و قطر آن ۶۷۹۰ کیلومتر است.

جو مریخ سرخ‌فام است و در آسمان شب از زمین نیز سرخی آن دیده می‌شود. کره بهرام دو ماه کوچک به نام‌های فوبوس و دِیموس دارد که ریختی نابسامان دارند. این دو ماه شاید شهاب‌سنگ‌هایی باشند که در مدار بهرام به دام افتاده‌اند. اگر شخصی در کره‌ی بهرام باشد خواهد دید که فوبوس سه بار در یک روز طلوع و غروب می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *